Biskupský Chlebíček (banánový)

14. february 2017 at 13:20 | Lost Shadow |  RECEPTY
Dnes jsem se rozhodla se s vámi podělit o recept od mojí kamarádky. Můžete ho znát také pod alternativním názvem BANÁNOVÝ CHLEBÍČEK. A pokud nejste příznivcem "suchého a nudného těsta" jako je třeba taková obyčejná bábovka a zároveň zbožňujete americké sušenky cookies, tak tohle je recept který by vás mohl zaujmout. A pokud si v pečení nevěříte, jedná se o velice jednoduchý recept, na kterém asi ani není co zkazit. (jak se dozvíte níže)

POKUD VÁS ZAJÍMÁ POUZE RECEPT, STAČÍ KDYŽ PŘESKOČÍTE TEXT PSANÝ KURZÍVOU :)
( jedná se o úsměvný příběh k receptu z osobního života )

K receptu jsem se poprvé dostala ve škole, kde jsme na tom pracovali ve skupinkách, takže jsem se k práci vlastně ani moc nedostala, ale bedlivě jsem sledovala celý postup a řekla si, že to doma prostě zkusím. A vzhledem k tomu, že já za celý život pekla pouze ony již zmíněné americké sušenky, byla to pro mě docela velká výzva a zároveň raritka.Zastávám totiž názoru, že je lepší se od trouby držet dál než podpálit celý dům. A vzhledem k tomu že se neúprosně blížil Valentýn a já neměla jiný nápad, u kterého bych si byť jen trochu věřila, rozhodla jsem se že toho využiji pro letošní valentýnku.

Letos nám však štěstí opět nepřálo a byla jsem nucena péci už minulý týden abychom si to stihli s přítelem včas "předat". U mě je valentýn spíš způsob jak mě naučit péct než zamilovaný svátek. Nějak si na to začínám zvykat, bůh mě prostě nemá rád... (Ne nejsem křesťanka a jsem na to hrdá :D) Nakonec jsem ve spěchu -aby Kiro na nic nepřišel, protože na mě zrovna v tu chvíli čekal a já nestíhala- dala do těsta místo hladký mouky hrubou, katastrofa druhýho stupně, chápete ne? O dvě mouky vedle... Lel, mě za přítelkyni nechcete tumblr_inline_mm2wb3v3qq1qz4rgp

Stejně se však chlebíček povedl.Aspoň to tedy tvrdil. Ale tak co na to člověk může říct i kdyby mu to nechutnalo, že jo? Kord když jste s takovou sviní jako su já. Prej hotová Gasai Yuno, bacha na mě... tumblr_inline_mm2wbdwIcT1qz4rgp


Nicméně bych ráda podotkla, že včera jsem se do pečení pustila znovu, protože jsem prostě dostala chuť a doma toho teď moc není. No a tentokrát už jsem si pohlídala, abych skutečně použila tu správnou mouku, tedy hladkou. No a po pravdě vám musím říct, že i když mě teď asi označíte za cukrářského barbara, s tou hrubou moukou to prostě chutnalo líp - těsto nebylo tolik vysušené a ta hrubší konzistence jde s banánem a čokoládou úplně krásně k sobě. Takže za mě rozhodně hrubá mouka.


Nakonec snad už jen:
Kdybys to náhodou četl lásko, (jakože to stejně moc nečteš, ty kravinky co tu píšu, že?)
Můžeš mi sem dolů hodit koment, ráda se pobavím. tumblr_inline_mo53fpDDzH1qz4rgp

❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞

TAK A TĚĎ UŽ K RECEPTU, BUDEME POTŘEBOVAT...

V první řadě hlavně vysokou formu na pečení. Je jedno jaká to bude, i když nejlépe by to měla být taková jakou můžete vidět níže. (viz.) Ale jestli bude kulatá, nebo použijete třeba formu na bábovku, to už je myslím jedno. Jen nechceme mít z chlebíčku placku.

150g měkkého másla
120g třtinového cukru
1ks vanilkového cukru
2 celá vejce
300g mouky *
1 lžička prášku do pečiva
špetka soli
150ml mléka
2 zralé banány **
100g hořké čokolády


* jak jsem zmínila v osobním příběhu, ač se to nezdá a v receptu má být původně hladká, dle mého omylu jsem došla k závěru, že s hrubou moukou je chlebíček lepší, takže závěrem bych řekla, že nejlepší volbou bude polohrubá

** Tento recept je pro verzi s banánem a čokoládou, ale viděla jsem i chlebíček např s rozinkami či kandovaným ovocem, takže se určitě nebojte experimentovat! ^^


❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞

POSTUP

1. Vyndáme si z lednice máslo, aby nám změklo.

2. Rozlámeme čokoládu na malé kousíčky, jako bychom ji připravovali na cookies. Čokoláda nemusí být nutně na vaření, můžeme použít také např. obyčejnou milku nebo vánoční/velikonoční čokoládové figurky.
3. Zbavíme banány šlupky a v misce po kouskách rozmačkáme vidličkou. Nepoužíváme mixér, protože chceme, aby nám zůstala trochu hustší konzistence. Viz fotka.

4. Čokoládu s banánem zatím necháme být a připravíme si mixér a dostatečně velkou (a nejlépe vysokou) misku, aby se nám tam vešlo výsledné těsto.

5. V misce smícháme oba cukry, sůl, prášek do pečiva a změklé máslo a ušleháme tak aby se nám vše hezky spojilo.

6. Přidáme celá vajíčka a opět ušleháme.

7. Nyní pomalu přidáváme mouku současně s mlékem tak, aby se nám z toho vytvořilo pěkné těsto.

8. Teď už jen přisypeme banán s čokoládou a znovu promícháme.

9. Předehřejeme si troubu na 170°C.
10. Vezmeme si vysoký plech (formu) a máme dvě možnosti, buď plech vytřeme celý máslem a vysypeme hrubou moukou nebo celou formu vysteleme pečícím papírem, to je na vás. Nicméně jedno z toho by bylo dobré udělat, jinak z toho chlebíček budete dostávat vskutku těžko. (A tím máslem nešetřete - vlastní zkušenosti).
11. Těsto rozlijeme rovnoměrně do formy a počkáme, než se nám úplně rozehřeje trouba.

12. Těsto dáme do trouby a pečeme 30 minut na 170°C. Pak doporučuji těsto zkontrolovat. Případně ozkoušet špejlí. Nemělo by být bílé ale takové do zlatova/světle hněda. Pokud se vám ještě nebude zdát hotové, vypněte troubu ale nechte chlebíček uvnitř ať dojde. Pokud už je hotový, vytáhněte jej a nechte ve formě dokud nevychladne.


NĚKOLIK FOTEK Z PEČENÍ


R o z m a č k a n éxx b a n á n yx --->xc u k rx axm á s l ox --->xxh o t o v éx t ě s t o.


T ě s t o x p ř i p r a v e n é x v e x v y s y p a n é x f o r m ě.


H o t o v ý x c h l e b í č e k x + x d e t a i l.


❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞ ❝ ❞

Tak co na to říkáte? Pokud recept znáte a chcete se podělit o rady nebo pokud recept vyzkoušíte, budu ráda za zpětnou vazbu v komentáři. Pokud budete chtít s čímkoli poradit, určitě se ptejte~

 

3 people judged this article.

Comments

1 Black Black | Web | 14. february 2017 at 21:20 | React

Co se týče pečení, většinou to u mých pokusů o komplexnější recepty nedopadá dobře. Ovšem ty fotky mě přesvědčily, takže se do toho v nejbližší době pustím.
Vypadá to fakt skvěle :3

2 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 15. february 2017 at 8:08 | React

[1]: Nejen vypadá :3

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 17. february 2017 at 17:59 | React

Ach jo, mám hlad. T^T

4 beepinka beepinka | Web | 22. february 2017 at 12:30 | React

Skvěle sepsaný článek!!!! *3* A dokonale napsaný recept! Dávám si to do záložek a určitě zkusím! Opravdu moc děkuju :* ♥

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement