TT / Konec cesty

9. february 2017 at 18:46 | Lost Shadow |  WRITTEN
Šťouchla jsem do Patrika loktem, "tak už jdi, pohni sebou". "No jo pořád!" osočil se na mě a s mobilem před sebou postupoval do chátrajícího domu. Ani nejvyšší jas nevydal dost světla na to, aby osvítil celou místnost, postupovali jsme pomalu a opatrně, vzhledem k vizi sotva 2 metry před sebe. Člověk by neřekl, že tu bude taková tma, ale většina oken byla zabarikádovaných či zazděných.

"Stejně je to určitě nějakej vtip," přeruším moment tajuplného ticha. "kdo by schovával kešku na takovém místě..." pronesu poěkud znechuceně a hřbetem ruky si kryju ubličej před pavučinou co se táhne místností přímo přede mnou. Moc dobře vím, že jestli na mě spadne byť jen mrňavej pavouček, s celým dobrodružstvím je konec, protože odsud s ohlušujícím řevem odkráčím tak rychle, jak jen mi to tma dovolí."Na konci cesty" zopakuje Patrik indícii . "Může mít vůbec dům nějakej konec?" Pokrčím zoufale rameny. "To je jako s tou ulicí, kolem který jezdíme do školy.." Nechápavě se na mě otočí, kvůli šeru mu sice do obličeje nevidím, ale vím že čeká na vysvětlení. "Ta ulice, u kostela. Jmenuje se slepá. Pokaždý když jdu kolem, přemýšlím jestli fakt slepá je nebo ne." zasměju se sama nad sebou. "A proč tam tedy nezajdeš to zjistit?" ptá se dál Patrik. Chvíli přemýšlím na co bych se měla vymluvit, ale stejně mu je odpověď určitě už dávno jasná. "Prostě jsem líná, myslím že mi to zůstane záhadou až do doby, než tam budu někdy opravdu muset zajít." Jen si něco zamumlá pod fousy. Fousy který nemá, a dost možná ani nikdy mít nebude. Kousnu se lehce do rtu abych potlačila smích.

Mezitím jsme stačili projít celý patro, ale nic co by připomínalo kešku tady nebylo. "Vrátíme se?" navrhnu naivně. "Seš blbá nebo co? Nešli jsme sem takovou štreku abychom se vrátili s prázdnou." "Fajn, fajn.. jen mě to tu začíná děsit.." přiznám tiše a očekávám výbuch smíchu. Místo toho se ale dočkám jiné reakce.. "Stejně je konec cesty hrozně zavádějící.. Když jdeš tam je to konec, když se vracíš, je to buď střed nebo začátek, podle toho jak to bereš, každej si to může vyložit úplně jinak, co za idiota sem dalo takovou hádanku?" Ano, dočkala jsem se něčeho úplně jiného, ignorace.

"Jo fajn, hledej si tu kešku dál sám a moralizuj nad věcma co vlastně nemaj žádnej smysl... Jasně že je to myšlený od místa kudy sem vkročíš! Já se vracím domů, měj se..." Stalo se však něco co jsem nečekala, přistoupil ke mně a vzal mě za ruku. "Lepší?" zamumlal nesměle. Chvilku zaváhám s odpovědí, slova mi uvíznou v krku.. "Hmm.." dostanu ze sebe nakonec a vím že mé tváře chytají růžový odstín. Ještě že je tu tma.


Výsledek obrázku pro couple anime hands

Tak.
Popravdě nevím jak přesně mě tohle napadlo a vzhledem k tomu, že já povídky nepíšu už pár let, protože jsem to nikdy moc nedokázala dotáhnout do konce, takhle vypadá jeden z marných pokusů.
 

1 person judged this article.

Poll

TT anketa - jak jste se dostali k tomuto článku?

Přes téma týdne na stránce blog.cz
Přes tento blog
Jinak

Comments

1 Sora Sora | Web | 9. february 2017 at 22:54 | React

Musela jsem si googlit co je to keška ale stálo to za to! :D
Obdivuji nápad a dialogy postav jsem hltala. Šikovná! Škoda jen že je to jen takový úryvek ale což :)

2 Jana Jana | Email | Web | 10. february 2017 at 10:32 | React

Super rozkošný příběh :) Jemný ... Nevinný ... Mně se líbí :)

3 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 10. february 2017 at 19:12 | React

[1]: třeba se na lov kešek někdy vydáš, je to super na odreagování ^^

[1]: [2]:  Jinak děkuji za pochvalu

4 Black Black | Web | 11. february 2017 at 16:41 | React

Nevěděl jsem, že lovíš, je to skvělej koníček. Každý nález jsou takový mini puzzle. :D
Hezky píšeš, uvítal bych tu těch povídek víc. ^^

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama