Prague Food Festival 2017!

31. may 2017 at 19:07 | Lost Shadow |  THE DIARY LIFE
Výsledek obrázku pro prague food festival Výsledek obrázku pro prague food festival Výsledek obrázku pro prague food festivalTak se zase po nějaké té chvíli hlásím a tentokrát s reportem z pražského Food Festivalu,
který probíhal 26. - 28. 4.. Již druhým rokem jsem si tu zajistila brigádu,
takže jsem se na tuhle skvělou akci dostala díky pracantské pásce
bočním vchodem i bez vstupného činící 400-500kč

Výsledek obrázku pro gasai yuno

Původně jsme měli jet ve 4, já, přítel, moje spolužačka, a jedna další dívčina.


Bohužel věc se měla tak, že ona dívčina chytla EB virus. Zní to děsivě co? Ve skutečnosti je to mononukleoza. :D Tím se náš počet zmenšil na 3 a má spolužačka se pomalu začala smiřovat s tím, že nám tam dva dny, (pátek - sobota) bude dělat křena, protože když jsme se to dozvěděli pár dní před festivalem, na hledání náhrady už bylo pozdě.

Nakonec to dopadlo tak, že ta spolužačka si ještě v pátek večer (pracovali jsme od 13 do 21 hod) stihla vyvrtnout kotník a v Praze, pro ni cizím městě ji odvezli záchrankou bůh ví kam do nemocnice na rentgen. V současné době je doma s ofáčovanou nohou a dva týdny kvůli tomu nepřijde do školy, protože by nedokázala přijít o berlích, protože má mimojiné od psychiky problémy s rukama.

Upřímně se mě dotklo, když jsem se o ni po tom úrazu strachovala, řekla jí že kdyby byl s něčím problém ať se ozve a dala ji svojí powerbanku, protože se jí vybil mobil i když jsem sama měla asi 20% a potřebovala zbytek baterky na hledání spojů a na komunikaci s rodiči a následně jsem byla nařknuta že mi je volná, že se vůbec nestarám a že už asi nejsme kamarádky, když jsem jí vytkla, že je trochu přes čáru zůstat doma dva tejdny jen proto že zakopla, když ostatní s berlemi taky chodí do školy. (Nutno podotknout, že už tak má nejvyšší absenci ve třídě a problém s absencí v jednom předmětu a zůstat doma dva tejdny v době rozhodujících písemek je asi to poslední, co by si mohla dovolit.)


Výsledek obrázku pro gasai yuno gif

Tímhle ale končím s výkecem a pojďme zpět k akci.

Akce se konala na Vyšehradu s nádherným výhledem na Vltavu a zároveň v historické části kde Šemík s Horymírem skákali ze skály. Od metra je tento areál asi 15 minutek pěšky krásnou historickou částí města, cihlová zeď která lemuje cestu a kostkové silnice vás úplně vtáhnou do atmosféry. Pak už jen projdete bránou a jste v areálu. To bychom měli malý úvod do zeměpisu a dějepisu a v těchto dvou směrech už mi radši dovolte skončit. :D

Jak vidíte, v pátek bylo skvělé počasí. V sobotu už byly o něco méně příjemná vedra, ale pořád lepší než kdyby bylo ošklivě. Tady můžete vidět fotky z vyhlídky.


Agentura která zajišťovala vlastně veškeré služby a úklid na akci nás přiřadila na debaras (odnos nádobí) v určeném sektoru. Festivalu jsem se účastnila (jako personál) již minulý rok a tak jsem aspoň trochu věděla co od toho očekávat, avšak minulý rok se festival nekonal na Vyšehradě, ale v zahradách u pražského hradu.

Ač jsem měla strach jak to bude, vedení na nás studenty myslelo a zajistilo nám k volnému odběru několik balení vod, oběd (kuře s rýží - guláš s těstovinami) a k večeři bagetu a ovoce. Výplatu jsme na vyžádání bez problému dostali v sobotu, ačkoli se měla dávat až v neděli. Takže za mě spokojenost a oba dny jsem si užila.

Nemůžu říct že všichni "nadřízení" byli v pohodě, ale nebyl tam ani nikdo s kým bych měla vyloženě problém.

Nejsem ten typ co by si přidrzle řekl že chce ochutnat to to a to, ale ochutnali jsme zadara alespoň 2 smoothie a zmrzlinu. Neříkám že mě nelákalo si vyměnit peníze za grandy -zdejší měnu- , ale ty příšerné ceny mi naštěstí pomohly odolat. :D

Starodávná zeď x Bazilika sv. Petra a Pavla x Srdce ze skleniček a příborů určené k focení


Bylo to hrozně fajn pracovat takhle bok po boku s přítelem. Pomáhali jsme si a bavili jsme se při tom, takže jsem to ani moc nechápala jako práci nebo povinnost, ale prostě jenom spoustu dřiny s kupou srandy a love (možno chápat oběma způsoby). :D Jednoduše jsme si vzájemně kradli talíře a skleničky, nebo společně nosili bednu a podobně. <3Na závěr asi chci jen říct, že jsme se zasnoubili.
Dobře, na to ještě máme čas.
Ale prostě. THAT FEEL.

 

1 person judged this article.

Comments

1 Sayuri Sayuri | Email | Web | 4. june 2017 at 10:27 | React

:( To s kamarátkou ma mrzí ale..etoo..jej reakcia mi prišla ako dosť neadekvátna. proste wtf? Mala si si tu powerbanku zobraž späť so slovami, že ked sa podla nej nestraráš tak ani nebudeš a dovi. (Sayuri je asi moc krutá že?) Ale mne niektoré "kamarátky" prídu ako.. trochu že si dovoluju vela, nie si predsa jej matka aby si sa o nu starala. (Sayuri skončila s výkecom.)
Food fest! Na tom som nikdy nebola aj ked chcela a v našom meste je asi 10 takých vecí, ale nikdy som nemala s kým ísť :(
Bolo fajn, že ste si to užili, fotky sú skvelé a tie prstienky! :D

2 beepinka beepinka | Web | 6. june 2017 at 11:31 | React

Awww to je krásný♥ Moc  vám to přeju♥  Jak dlouho že jste spolu?
Jinak je super,že sis to užila a spojila takhle příjemné s užitečným ^^. Vyšehrad je krásný. Mám ho poměrně koušíček od baráku..někdy bych se tam mohla zase vydat :3!
A ..to s tou kamarádkou mě mrzí :/ snad se to nějak srovná.

3 tyrkysovydelfin tyrkysovydelfin | Web | 7. june 2017 at 7:09 | React

Chudinky ty dvě :D Tomu se říká smůla... Ale doufám, že jste si to užili ^^

4 Aya Aya | Web | 14. june 2017 at 11:05 | React

Moc pěkný report o tomto "pracovním výletě"! :3 Muselo to být zábavné a je fajn, že jste tam měli i to jídlo a tak, já jsem nikdy nic podobného nedělala, tak to obdivuji. :D Ale snad ti to ta spolužačka moc nepokazila. Mě by to neskutečně urazilo, kdyby mi řekla to co tobě, takže se tvým pocitům vůbec nedivím. qwq Moje spolužačka se před měsícem zasnoubila a mám z ní pořád cringe, tak jsem se lekla, že mě to pronásleduje, ale gratuluji k šťastnému vztahu. ^^ :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama